Bakım Onarım Çağrı Merkezi

BURSA KLİMA SERVİSİ

BURSA KLİMA SERVİSİ

Arıza Kaydı İçin 
444 28 46 
klima teknik servisi

Klima cihazları, insan yaşamını daha rahat ve verimli hale getirmek maksadıyla kapalı ortamların havasını soğutmaya yarayan, ortamın nem dengesini sağlayan, komuta bağlı olarak sıcak hava da sağlayan, toz ve partikülleri filtre eden cihazlardır. Klimaların çeşitli kulanım alanı bulunmaktadır. Bu alanlar evler, ofisler, topluma açık alanlar, eğitim kurumlar gibi çok çeşitlidir. Klima cihazları soğutma sistemlerinin bir parçasıdır. Soğutma sistemlerini meydana getiren elektronik aletlere bakıldığında ise klima, chillerler kondens üniteler, fancoil ve hava koşullandırma sistemleri karşımıza çıkmaktadır.

Isıtma ve soğutma sistemlerinin bu elektronik ürünlerinin amacı iç hava koşullarını iyileştirmektir. Isıtma ve soğutma sistemlerinin bunun yanı sıra birçok avantajı bulunmaktadır. İklim koşulları ve bina yalıtımının etkisi büyük olmak üzere ısıtma - soğutma sistemleri elektrikten yakıt üreterek yüzde seksen oranına varan enerji tasarrufunu sağlamaktadır. Enerji tasarrufunun istenilen oranlarda olabilmesi için yapılması gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Bu işlemleri kanal kaçaklarının ortadan kaldırılması, kanalların temiz tutulması ve kanal izolasyonu oluşturmaktadır. Isıtma ve soğutma sistemlerin kurulduğu bölgenin sıcaklığı, nemi, kalitesi ve basıncı gibi faktörler cihazların verimli biçimde çalışmasında önemli bir yere sahiptir.

Klima cihazlarının icat edilişi günümüzdeki kullanımından farklıdır. İlk klima, kağıt fabrikasında üretilen kağıtların bozulmaması için sıcaklığı ve nemi kontrol etmek için tasarlanmıştır. Willis Haviland Carrier tarafından tasarlanmış olan bu cihaz daha sonra geliştirilerek evlerde, okullarda, ofislerde, hastanelerde, araçlarda ve benzeri yerlerde kullanılmıştır. Klima sistemleri ilk tasarlanmış olduğu zamanlarda yaygın kullanım alanından yoksundu. Eski zamanlardaki kullanımı uzun süren sıcak yaz aylarında tiyatro ve mağazalarda konforu sağlamak amacıyla olmuştur. Klimaların çalışma prensibine göz atıldığında belirli basınç altında bulunan akışkanın buharlaştırılmasının sağlanması, buhar halinden de tekrar sıvı haline döndürülmesini sağlamaktır. Akışkan madde, basınç yardımıyla gaz haline dönüşür. Bu dönüşüm “faz” adını alır. Klimaların bulundurduğu kimyasal bileşikler buharlaşmayı sağlar. Kapalı bir bobin sistemi ile buharlaşan akışkan tekrar yoğunlaştırılarak bir döngü sağlanır.

KlİMA BAKIM ONARIM MERKEZİ BURSA


klima bakım tamir ustası bursa

Klimaları oluşturan parçalar ise kondenser, evaporatör, soğutucu gaz ve kompresördür. Isı pompaları da soğutucunun akış yönünü değiştiren parçalardır. Kondenser yani sıcak serpantin ısıyı dağıtmakla görevlidir. Kondenserde, havaya ısısını vererek yoğunlaşır ve sıvı hale gelmektedir. Evaporatör yani soğuk serpantin ısıyı toplayan cihazdır. Bu parçada sıvı haldeki soğutucu gaz kaynama noktasına ulaşarak ısıyı gaz hale dönüştürür. Soğutucu gaz ise ünitenin bel kemiğidir. Soğutucu gaz, sıvı halden gaz hale dönerken tekrar yoğunlaşıp sıvı hale dönüşme özelliğine sahip kimyasaldır. Kompresör parçası ise evaporatörden gelen soğuk gazı sıkıştırma görevini görür. Bu şekilde gazın sıcaklık ve basıncının artmasını sağlar. Son olarak kompresör ısıyı dağıtmak için kondensere aktarır.

Klimalar hassas cihazlardır. Doğru montajın yapılması, doğru ayarda kullanılması oldukça önemlidir. Klimalarınızın markası ne olursa olsun, kullanıcıların klimalarda karşılaşmış olduğu bazı sorunlar ve hata kodları bulunmaktadır. Bu sorunlar ve arıza kodlarına değinelim:
Klimanın kompresörü çalışmıyor: Elektrik bağlantılarında bir sorun oluşmuş ve cihaza elektrik akımı gitmiyor olabilir. Kontaktör kontakları açık kalmış ya da aşırı yük kesici tıkanmış ise kompresörün çalışma sesi duyulmamaktadır. Bosch klima servisi olarak da hizmet vermekteyiz. 
Klimanın kompresöründen cızırtılı ses geliyor: Klimaya gelen voltaj yetersiz olabilir. Konderserin yanlış ayarlanması ya da basınç bulunması durumlarda kompresörde cızırtı duyulur.

KLİMA BAKIM MONTAJ FİYATLARI BURSA 

klima kombi bakım tamircisi
Klima soğutmuyor: Kompresör valflerinden kaynaklanan bir sorun olabilir. Sistem fazla nem ya da havanın bulunması da soğutma yapılmasına engeldir. İç serpantinin kirlenmesi sonucunda soğutma yapılmaz. Kompresör koruma fonksiyonu aktif ise pasit duruma getirilmelidir. Cihazın hava giriş ve çıkışını engelleyen bir şey olmadığı kontrol edilmelidir. Sıcaklık ayarının ortama uygun biçimde ayarlanmaması da bu soruna neden olur. Tam teşhis için klima servisinden yardım istenilmelidir.

Klima çalışmıyor: Sigorta devresinin açık olup olmadığı kontrol edilmelidir. Cihazın zaman ayarlayıcı aktif olabilir; zaman ayarı sıfırlanmalıdır. Cihazın açılmama sebebi kumandanın pillerinden de kaynaklanabilmektedir.

Klima çalışıyor ama ısıtma ve soğutması yetersiz: Klimanın çalıştığı sırada kapı ya da camların açık olması istenen derecede ısıtma ve soğutma yapılmasını engeller. Cihazın hava filtrelerinin tıkalı olması, sıcaklığın uygun derecede ayarlanmaması gibi durumlar bu probleme neden olmaktadır.
Klimaların vermiş olduğu arıza kodlarına bakıldığında:
Hata kodu E1: Oda sıcaklığı sensöründen kaynaklı arızadır.
Hata kodu E2: Dış ünite sensörünün arızasına işaret etmektedir.
Hata kodu E4: Klimanın kompresöründe arıza olduğunu belirtir.
Hata kodu R5: Gaz kaçağı olabileceğini ifade eden arıza kodudur.


KLİMA BAKIM TAMİR SERVİSLERİ BURSA 


klima uzman servisi

Klimanızın markası Arçelik, Vestel, Samsung, Bosch, Lg, Mitsubishi, İklimsa, Daikin, Baymak, Panasonic, Hotpoint, Indesit, Airfel, Electrolux ve benzeri markalar olabilir. Her marka klima cihazlarında ortalama olarak aynı problemlerle karşılaşılmaktadır. Bu problemlerin giderilebilmesi için alanında deneyimli olan ve kaliteli hizmet sunabilecek klima servislerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu noktada Bursa Klima Servisi olarak devreye girmekteyiz.
Bursa Klima Servisi olarak, Arçelik, Vestel, Samsung, Bosch, Lg, Mitsubishi, İklimsa, Daikin, Baymak, Panasonic, Hotpoint, Indesit, Airfel, Electrolux ve benzeri bütün klima cihazlarınız için en kaliteli ve en özenli klima servisini sunmaktayız.

Klimalarınızın bakımını ve onarımını yaptırmak ya da arızasını gidermek için Bursa’nın en çok tavsiye edilen klima servisi olarak hizmetinizde bulunmaktayız. Bizi diğer klima servislerinden ayıran en önemli özelliğimiz ise değiştirmiş olduğumuz parçalar için bir yıl süren garanti belgesini sunarak en kaliteli klima servisini sunduğumuzu tescillemiş olmaktayız. Bursa Klima Servisimiz, ülkemizin birçok noktasında faaliyet göstermekte olan kurumsal bir servistir. Tamir sırasında klimalarınızın orijinal parçaları kullanılmaktadır. Klima bakımı, onarımı ya da tamirini sunarken alanında en iyi olan klima servis ustalarıyla çalışmaktayız. Bursa Klima Servisimize ulaşmış olduğunuz gün içinde klima cihazlarınız için en kaliteli servisi, en hızlı biçimde sağlamaktayız.

KOMBİ KLİMA TAMİR FİRMALARI BURSA 


klima bakım tamir fiyatları

Bursa Klima Servisi’ne nasıl ulaşabilirsiniz? Bursa Klima Servisimize 444 28 46 servis iletişim telefon numaramızdan ya da web sitemizden ulaşarak arızası bulunan klimalarınız için en makul servis fiyatları ile en kaliteli servis hizmetini alabilirsiniz. Bursa’nın her ilçesine ve her noktasına aynı gün içinde ulaşarak klima cihazlarınızın arıza tespitini gerçekleştirmekteyiz. Klima servis ustalarımızın sunmuş olduğu en ideal servis ücretinde uyuşmazlık yaşanması ya da klimanın tamirinden vazgeçilmesi söz konusu olduğunda arıza tespit ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Bursa klima servisinden hizmet alınması durumunda ilaveten servis ücreti talep edilmeden en iyi klima servisi sunulur.

Bursa’nın en çok tavsiye edilen klima servisinden, alanında en deneyimli klima servis ustalarından hizmet almak istediğinizde en iyi seçenek olarak karşınıza çıkmaktayız. Bursa’nın her ilçesine aynı gün içinde ulaşarak en hızlı klima servis hizmetini de sağlamış bulunmaktayız. Arçelik klima tamircisi, Vestel klima tamircisi, Samsung klima tamircisi, Bosch klima tamircisi, Lg klima tamircisi, Mitsubishi klima tamircisi, İklimsa klima tamircisi, Daikin klima tamircisi, Baymak klima tamircisi, Panasonic klima tamircisi, Hotpoint klima tamircisi, Indesit klima tamircisi, Airfel klima tamircisi, Electrolux klima tamircisi ve benzeri hizmetleri aradığınızda seçeneklere boğulmanıza gerek yok. Kombi tamiri içinde bizleri her zaman arayabilirsiniz. Bu durumda en iyi klima ustalarından servis almak için bizlere 444 28 46 servis iletişim telefon numaramızdan ya da web sitemizden ulaşabilir ve detaylı bilgileri edinebilirsiniz.Bursa’da KLİMA SERVİSİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Osmangazi, Nilüfer, Yıldırım, Gürsu, Kestel, Mudanya, Bursa Çalı, Sırameşeler, Gülbahçe, Koğukçınar, Alemdar, İhsaniye, nilüfer Demirci, Altınşehir, Görükle, Gümüştepe, Soğukkuyu, Hürriyet, Nilüferköy, Bademli, Balat, Bağlarbaşı, Ataevler, Yüzüncü Yıl, Yenibağlar, Yeni Karaman, Karaman, Emek
Hamitler, FSM, Esentepe, Fethiye, Cumhuriyet, Üçevler, Organize, Çamlıca, Nosab, Kükürtlü
Konak, Beşevler


İstanbulda KLİMA SERVİSİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir. Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

Ankara’da KLİMA SERVİSİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Akyurt, Altındağ, Çankaya altus kombi servisi , Etimesgut, Gölbaşı, Keçiören, Mamak, Pursaklar, Sincan, Yenimahalle , 100. Yıl Abidinpaşa, Akdere, Aktepe, Aydınlıkevler, Ayrancı, Ayvalı, Bağlum, Bahçelievler, Balgat
Batıkent, Birlik Mahallesi, Kırkkonaklar, Cebeci, Cevizlidere, Çayyolu, Demetevler, Dikmen, Emek, Eryaman, Esat, Etlik, Gaziosmanpaşa, Güneşevler, Hasköy, Hüseyingazi, İncirli, Karapürçek, Kırkkonaklar, Natoyolu, Ostim, Öveçler, Sanatoryum, Sokullu, Tuzluçayır, Ufuktepe, Ümitköy, Yenimahalle

İzmirde KLİMA SERVİSİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Kombi Arızası radyatör petek yıkama için bizi Arayabileceğiniz ilçeler: Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Hatay, Altındağ, Alsancak, Asmaçatı, Bayraklı, Basmane, Balçova, Bornova, Bostanlı, Bozyaka, Buca, Çankaya, konak, Çiğli, Çamdibi, Eşrefpaşa, Evka 1, Evka 2, Evka 3, Ege Kent, İzmir, Gaziemir, Göztepe, Güzelyalı, Gültepe, Gümüşpala, Karataş, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, İşçievleri, Buca, İnciraltı, Konak, Narlıdere, Manavkuyu, Mavişehir, Mithatpaşa, Mimkent, Sarnıç, Osmangazi, Yeşilova, Yeşilyurt, Soğukkuyu, Şirinyer, Üçyol, İzmir tüm semtlerine haftanın 7 hizmet vermekteyiz.

Ayrıca Klima tamiri servisi için bizi her zaman hizmetin en iyi en uygun fiyatları ücreti sunarak sağlamaktayız.

Antalyada KLİMA SERVİSİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Kepez, Muratpaşa, Alanya, Manavgat, Konyaaltı, Aksu, Döşemealtı, Lara, Kundu, Kepez, Muratpaşa, Hurma, Arapsuyu, Gürsu, Altınkum, Öğretmenevleri, Pınarbaşı, Toros, Uluç, Uncalı, Ahatlı, Dokuma, Meltem, Şarampol, Kızılarık, Varsak, Etiler, Doğu Garajı, Kızıltoprak, Meydan, Muratpaşa, Varlık, Kepez, Şirinyalı, Bahçelievler, Altındağ, Güvenlik, Güzeloba, Kızılsaray, Memurevleri, Güllük, Konuksever, Soğuksu, Dutlubahçe, Zeytinköy, Fener, Kırcami, Örnekköy, Güzeloba, Çağlayan, Barınaklar, Ermenek, Yeşilbahçe, Karşıyaka, Teomanpaşa, Döşemealtı

Kocaeli izmit KLİMA SERVİSİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Başiskele, Çayırova, Darıca, Derince, Dilovası, Gebze, İzmit, Körfez, Gölcük, Kandıra, Karamürsel, Kartepe

Konyada KLİMA SERVİSİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Karatay, Meram, Selçuklu,

Eskişehir KLİMA SERVİSİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Odunpazarı, Tepebaşı

Adanada KLİMA SERVİSİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler;
Seyhan, Yüreğir, Çukurova, Sarıçam

Mersinde KLİMA SERVİSİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler;Tarsus, Toroslar, Akdeniz, Yenişehir, Mezitli, Silifke

Aydın KLİMA SERVİSİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler;
Aydın Kuşadası, Söke, Nazilli

Muğlada KLİMA SERVİSİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Muğla Marmaris, Fethiye, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Bodrum,
Balıkesir Ayvalı, Bölgelerinde Beyaz Eşya ve Klima Kombi ve Televizyon Ustalarımız Vardır.

Bursa KLİMA SERVİSİ Hizmeti verdiğimiz bazı klima markaları; Panasonic, LG, Vaillant, Buderus, Midea, Bosch, Altus, Beko, York Alarko, Toshiba, Daikin, Mitsubishi, Demirdöküm, Vestel, Arçelik, Seg, İklimsa, Galanz, Hitachi, Cartel, Contek, Electric Blyss, General, Sunny Sanyo, Regal, Fujitsu, Sigma, Sharp, Profilo, Samsung

Garanti Süresi dolmuş tamiri bakımını yaptığımız kombi markaları;
Eca, Lambert, Opex, Beretta, Protherm, Altus, Beko, Arçelik, Auer, Alarko, Baxi, Fellini, Ariston, Ferroli, İmmergas, Viessmann, Vaillant, Bosch, Demirdöküm, Baymak, Buderus

Garanti Süresi Dolmuş her Marka Beyaz Eşya Servisi Tamiri Tamircisi konusunda hizmet verdiğimiz bazı kombi markaları; Frigidaire, Franke, Sharp, İndesit, Regal, Vestel, Samsung, LG, Ariston, Electrolux, AEG, Profilo, Siemens, Altus, Bosch, Beko, Arçelik, Ariston hotpoint,

Bir Önceki Yazımızda Konusundaki Bursa Klima bakım fiyatları servisleri Yazımızı Okumanızı Tavsiye Ederiz.Yorum Yazın

Hiç yorum yazılmamış