Bakım Onarım Çağrı Merkezi

BURSA KLİMA BAKIM FİYATLARI – SERVİSLERİ

BURSA KLİMA BAKIM FİYATLARI – SERVİSLERİ

Arıza Kaydı İçin 
444 28 46
bursa klima bakım onarım merkezi

İklim koşullarına ayak uydurabilmek adına insanoğlu uzun süredir çalışmalar yapmaktadır. Öncelikle fanların icat edilmesi, daha sonra vantilatörler şeklinde hayatlarımıza girmiştir. 19. yüzyılda ısıtma ve soğutmada büyük bir aşama kaydedilmiştir. Fanların, kazanların, radyatörlerin icadı ile insanlar mevsimsel koşullara ayak uydurarak iç ortamların koşullarının iyileştirilmesi sağlanmıştır. Soğutma sistemlerinin son teknoloji ise klima cihazlarıdır. Klima cihazları soğutma sistemlerinin bir parçasıdır. Soğutma sistemlerini meydana getiren elektronik aletlere bakıldığında ise klima, chillerler kondens üniteler, fancoil ve hava koşullandırma sistemleri karşımıza çıkmaktadır. Isıtma ve soğutma sistemlerinin bu elektronik ürünlerinin amacı iç hava koşullarını iyileştirmektir.

İlk klima, kağıt fabrikasında üretilen kağıtların bozulmaması için sıcaklığı ve nemi kontrol etmek için tasarlanmıştır. Willis Haviland Carrier tarafından tasarlanmış olan bu cihaz daha sonra geliştirilerek evlerde, okullarda, ofislerde, hastanelerde, araçlarda ve benzeri yerlerde kullanılmıştır. Klima sistemleri ilk tasarlanmış olduğu zamanlarda yaygın kullanım alanından yoksundu. Eski zamanlardaki kullanımı uzun süren sıcak yaz aylarında tiyatro ve mağazalarda konforu sağlamak amacıyla kullanılmıştır. Klimaların çalışma prensibine göz atıldığında belirli basınç altında bulunan akışkanın buharlaştırılmasının sağlanması, buhar halinden de tekrar sıvı haline döndürülmesini sağlamaktır. Akışkan madde, basınç yardımıyla gaz haline dönüşür. Bu dönüşüm “faz” adını alır. Klimaların bulundurduğu kimyasal bileşikler buharlaşmayı sağlar. Kapalı bir bobin sistemi ile buharlaşan akışkan tekrar yoğunlaştırılarak bir döngü sağlanır.

BURSA KLİMA TEKNİK SERVİSLERİ


bursa klima teknik servisleri

Klimaları oluşturan parçalar ise kondenser, evaporatör, soğutucu gaz ve kompresördür. Isı pompaları da soğutucunun akış yönünü değiştiren parçalardır. Kondenser yani sıcak serpantin ısıyı dağıtmakla görevlidir. Kondenserde, havaya ısısını vererek yoğunlaşır ve sıvı hale gelmektedir. Evaporatör yani soğuk serpantin ısıyı toplayan cihazdır. Bu parçada sıvı haldeki soğutucu gaz kaynama noktasına ulaşarak ısıyı gaz hale dönüştürür. Soğutucu gaz ise ünitenin bel kemiğidir. Soğutucu gaz, sıvı halden gaz hale dönerken tekrar yoğunlaşıp sıvı hale dönüşme özelliğine sahip kimyasaldır. Kompresör parçası ise evaporatörden gelen soğuk gazı sıkıştırma görevini görür. Bu şekilde gazın sıcaklık ve basıncının artmasını sağlar. Son olarak kompresör ısıyı dağıtmak için kondensere aktarır.

Klima sistemi çeşitleri hava dağıtım ve akışkan cinsine göre: tüm havalı sistemler, hava ve su ile çalışan sistemler, tüm su ile çalışan sistemler, bağımsız üniteli sistemler olarak sınıflandırılmaktadır. Bağımsız üniteli sistemler: split klimalar, pencere tipi klimalar, çatı tipi klimalar ve portatif klimalardır. Bu sistemlere bağımsız denmesinin nedeni ilave bir parçaya ihtiyaç duymamalarıdır. Split klimaların özelliklerine bakıldığında iç ve dış iki üniteden meydana geldiği görülmektedir. Dış ünite kompresör ve kondanser parçalarından; iç ünite ise evaporatör parçasından oluşmaktadır.

Klima cihazlarının çalışma prensibi, meydana geldiği parçalar ve sınıflandırılması hakkında bilgiler verdik. Oldukça karmaşık mekanik ve elektronik yapıda olan klima cihazlarının kullanımı yaygındır. Evlerde, ofislerde, hastanelerde, araçlarda, havaalanlarında, toplu taşımalarda ve benzeri kapalı alanlarda klimalar ortam koşullarını iyileştirmek için kullanılmaktadır. Klimaların kullanım alanlarının çeşitlenmesi ve talebin çoğalmasıyla birlikte klima cihazlarına farklı fonksiyonel özellikler eklenmiştir. Farklı özellikleri barındırması ise karşılaşılabilecek potansiyel sorunların ve arızaların olabileceği anlamına gelmektedir. Bu durumda klima kullanıcıları çeşitli klima sorunları ve arıza kodları ile karşılaşabilmektedir. Bu sorunların ve arıza kodlarının ne olduğuna bakalım:

KLİMA BAKIM TAMİRCİSİ BURSA 


klima bakım tamirci

Klima hata kodu E1: Oda sıcaklığı sensöründen kaynaklı arızadır.
Klima hata kodu E2: Dış ünite sensörünün arızasına işaret etmektedir.
Klima hata kodu E4: Klimanın kompresöründe arıza olduğunu belirtir.
Klima hata kodu R5: Gaz kaçağı olabileceğini ifade eden arıza kodudur.


Klima çalışmıyor: Sigorta devresinin açık olup olmadığı kontrol edilmelidir. Cihazın zaman ayarlayıcı aktif olabilir; zaman ayarı sıfırlanmalıdır. Cihazın açılmama sebebi kumandanın pillerinden de kaynaklanabilmektedir.
Klima çalışıyor ama ısıtma ve soğutması yetersiz: Klimanın çalıştığı sırada kapı ya da camların açık olması istenen derecede ısıtma ve soğutma yapılmasını engeller.

Cihazın hava filtrelerinin tıkalı olması, sıcaklığın uygun derecede ayarlanmaması gibi durumlar bu probleme neden olmaktadır.
Klima soğutmuyor: Kompresör valflerinden kaynaklanan bir sorun olabilir. Sistem fazla nem ya da havanın bulunması da soğutma yapılmasına engeldir. İç serpantinin kirlenmesi sonucunda soğutma yapılmaz. Kompresör koruma fonksiyonu aktif ise pasit duruma getirilmelidir. Cihazın hava giriş ve çıkışını engelleyen bir şey olmadığı kontrol edilmelidir. Sıcaklık ayarının ortama uygun biçimde ayarlanmaması da bu soruna neden olur. Tam teşhis için klima servisinden yardım istenilmelidir.

Klimanın kompresörü çalışmıyor: Elektrik bağlantılarında bir sorun oluşmuş ve cihaza elektrik akımı gitmiyor olabilir. Kontaktör kontakları açık kalmış ya da aşırı yük kesici tıkanmış ise kompresörün çalışma sesi duyulmamaktadır.
Klimanın kompresöründen cızırtılı ses geliyor: Klimaya gelen voltaj yetersiz olabilir. Konderserin yanlış ayarlanması ya da basınç bulunması durumlarda kompresörde cızırtı duyulur.

KLİMA KOMBİ BAKIM ONARIM MERKEZİ BURSA 


bursa kombi klima bakım servisi

Klima sahiplerinin klima cihazlarını kullanım sırasında karşılaşmış oldukları sorunların ve arıza kodlarının belirtilen biçimde görülmesi mümkündür. Klimaların yeterince soğutmaması, tozlu hava üflemesi, koku yayması, gürültülü biçimde çalışması ya da klimanın çalışmaması gibi çeşitli sorunlar görülebilmektedir. Bu durumda yapılması gereken en doğru şey klima teknik servisine başvurmaktır. Klimalarınızın parçalarından kaynaklanan problemler muhakkak alanında deneyimli olan kişiler tarafından giderilmelidir. Klima tamircisine ihtiyaç duyduğunuz zaman en iyi seçenek olarak karşınıza çıkmaktayız.

Bursa Klima Servisi olarak her marka klimanız için bakım ve tamir hizmetini, en makul servis ücretleri ile sunmaktayız. Klimanızın markası Arçelik, Vestel, Samsung, Bosch, Lg, Mitsubishi, İklimsa, Daikin, Baymak, Panasonic, Hotpoint, Indesit, Airfel, Electrolux ya da diğer markalar olabilir; bu durum bizim için engel teşkil etmemektedir. Bütün klima markalarında aynı özverili bakım ve onarımı sağlamakta ve tamirinde cihazınızın orijinal parçalarını kullanmaktayız. Bursa Klima Servisimize klima bakımı için ulaştığınızda öncelikle klima hava filtrelerine bakmakta ve filtrelerin temizliğini yapmaktayız. Evaparatör ve kondaser parçalarını özel deterjan ile basınçlı hava ve su ile temizlemekteyiz. Daha sonra gazın yüksek ve alçak basınç değerlerinin kontrolünü sağlamakta ve voltajın durumunu kontrol etmekteyiz. Soket bağlantılarını kontrol edip drenaj tavasını ve hattına baktıktan sonra fan pervanelerinin de temizliğini gerçekleştirmekteyiz. Duyu ile ses kontrolü, estetik görüntü kontrolü ve eksik gaz şarjını yapmaktayız. Klimalarınız için periyodik bakım yaptırmanın cihazın çalışma performansını arttıracağını ve enerji israfını minimuma indireceğini unutmayınız.

KLİMA BAKIM FİYATLARI BURSA 


en iyi klima bakım tamir servisleri bursa

Hem klimalarınızın arızasını gidermek hem daha iyi çalışma performansı göstermesi için klima bakımı yaptırmak hem de klima bakımı ve klima tamirini en uygun servis ücretleri ile alabilmek için yapmanız gereken tek şey web sitemiz ya da 444 28 46 servis iletişim telefon numaramızdan Bursa Klima Servisimize ulaşmaktır. Bize ulaşmış olduğunuz gün içerisinde Bursa’nın her noktasına aynı günde klima servis hizmetini sağlamaktayız. Klima servis ustalarımız cihazınızı görerek en uygun servis ücretini sunmaktadır. Deneyimli ve özverili çalışan klima servis ustalarımızın sunmuş olduğu en ideal servis ücretinde uyuşmazlık yaşanması ya da klimanın tamirinden vazgeçilmesi söz konusu olduğunda arıza tespit ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Bursa klima servisinden hizmet alınması durumunda ilaveten servis ücreti talep edilmeden en iyi klima servisi sunularak bir yıllık garanti belgesini edinmiş olursunuz.

Bursa Klima Servisimiz sunmuş olduğu klima bakımı klima kart tamiri  ve klima tamirini en kaliteli şekilde gerçekleştirmektedir. Klima bakım fiyatlarımız ve klima tamir fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi alabilmek için 444 28 46 servis iletişim telefon numaramızdan ya da web sitemizde iletişime geçiniz.Bursa’da KLİMA BAKIM FİYATLARI – SERVİSLERİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Osmangazi, Nilüfer, Yıldırım, Gürsu, Kestel, Mudanya, Bursa Çalı, Sırameşeler, Gülbahçe, Koğukçınar, Alemdar, İhsaniye, nilüfer Demirci, Altınşehir, Görükle, Gümüştepe, Soğukkuyu, Hürriyet, Nilüferköy, Bademli, Balat, Bağlarbaşı, Ataevler, Yüzüncü Yıl, Yenibağlar, Yeni Karaman, Karaman, Emek
Hamitler, FSM, Esentepe, Fethiye, Cumhuriyet, Üçevler, Organize, Çamlıca, Nosab, Kükürtlü
Konak, Beşevler


İstanbulda KLİMA BAKIM FİYATLARI – SERVİSLERİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir. Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

Ankara’da KLİMA BAKIM FİYATLARI – SERVİSLERİ
Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Akyurt, Altındağ, Çankaya altus kombi servisi , Etimesgut, Gölbaşı, Keçiören, Mamak, Pursaklar, Sincan, Yenimahalle , 100. Yıl Abidinpaşa, Akdere, Aktepe, Aydınlıkevler, Ayrancı, Ayvalı, Bağlum, Bahçelievler, Balgat
Batıkent, Birlik Mahallesi, Kırkkonaklar, Cebeci, Cevizlidere, Çayyolu, Demetevler, Dikmen, Emek, Eryaman, Esat, Etlik, Gaziosmanpaşa, Güneşevler, Hasköy, Hüseyingazi, İncirli, Karapürçek, Kırkkonaklar, Natoyolu, Ostim, Öveçler, Sanatoryum, Sokullu, Tuzluçayır, Ufuktepe, Ümitköy, Yenimahalle

İzmirde KLİMA BAKIM FİYATLARI – SERVİSLERİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Kombi Arızası radyatör petek yıkama için bizi Arayabileceğiniz ilçeler: Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Hatay, Altındağ, Alsancak, Asmaçatı, Bayraklı, Basmane, Balçova, Bornova, Bostanlı, Bozyaka, Buca, Çankaya, konak, Çiğli, Çamdibi, Eşrefpaşa, Evka 1, Evka 2, Evka 3, Ege Kent, İzmir, Gaziemir, Göztepe, Güzelyalı, Gültepe, Gümüşpala, Karataş, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, İşçievleri, Buca, İnciraltı, Konak, Narlıdere, Manavkuyu, Mavişehir, Mithatpaşa, Mimkent, Sarnıç, Osmangazi, Yeşilova, Yeşilyurt, Soğukkuyu, Şirinyer, Üçyol, İzmir tüm semtlerine haftanın 7 hizmet vermekteyiz.

Ayrıca Klima tamiri servisi için bizi her zaman hizmetin en iyi en uygun fiyatları ücreti sunarak sağlamaktayız.

Antalyada KLİMA BAKIM FİYATLARI – SERVİSLERİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Kepez, Muratpaşa, Alanya, Manavgat, Konyaaltı, Aksu, Döşemealtı, Lara, Kundu, Kepez, Muratpaşa, Hurma, Arapsuyu, Gürsu, Altınkum, Öğretmenevleri, Pınarbaşı, Toros, Uluç, Uncalı, Ahatlı, Dokuma, Meltem, Şarampol, Kızılarık, Varsak, Etiler, Doğu Garajı, Kızıltoprak, Meydan, Muratpaşa, Varlık, Kepez, Şirinyalı, Bahçelievler, Altındağ, Güvenlik, Güzeloba, Kızılsaray, Memurevleri, Güllük, Konuksever, Soğuksu, Dutlubahçe, Zeytinköy, Fener, Kırcami, Örnekköy, Güzeloba, Çağlayan, Barınaklar, Ermenek, Yeşilbahçe, Karşıyaka, Teomanpaşa, Döşemealtı

Kocaeli izmit KLİMA BAKIM FİYATLARI – SERVİSLERİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Başiskele, Çayırova, Darıca, Derince, Dilovası, Gebze, İzmit, Körfez, Gölcük, Kandıra, Karamürsel, Kartepe

Konyada KLİMA BAKIM FİYATLARI – SERVİSLERİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Karatay, Meram, Selçuklu,

Eskişehir KLİMA BAKIM FİYATLARI – SERVİSLERİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Odunpazarı, Tepebaşı

Adanada KLİMA BAKIM FİYATLARI – SERVİSLERİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Seyhan, Yüreğir, Çukurova, Sarıçam

Mersinde KLİMA BAKIM FİYATLARI – SERVİSLERİ
Hizmeti Verdiğimiz Semtler;Tarsus, Toroslar, Akdeniz, Yenişehir, Mezitli, Silifke

Aydın KLİMA BAKIM FİYATLARI – SERVİSLERİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Aydın Kuşadası, Söke, Nazilli

Muğlada KLİMA BAKIM FİYATLARI – SERVİSLERİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Muğla Marmaris, Fethiye, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Bodrum,
Balıkesir Ayvalı, Bölgelerinde Beyaz Eşya ve Klima Kombi ve Televizyon Ustalarımız Vardır.

Bursa KLİMA BAKIM FİYATLARI – SERVİSLERİ Hizmeti verdiğimiz bazı klima markaları; Panasonic, LG, Vaillant, Buderus, Midea, Bosch, Altus, Beko, York Alarko, Toshiba, Daikin, Mitsubishi, Demirdöküm, Vestel, Arçelik, Seg, İklimsa, Galanz, Hitachi, Cartel, Contek, Electric Blyss, General, Sunny Sanyo, Regal, Fujitsu, Sigma, Sharp, Profilo, Samsung

Garanti Süresi dolmuş tamiri bakımını yaptığımız kombi markaları; Eca, Lambert, Opex, Beretta, Protherm, Altus, Beko, Arçelik, Auer, Alarko, Baxi, Fellini, Ariston, Ferroli, İmmergas, Viessmann, Vaillant, Bosch, Demirdöküm, Baymak, Buderus

Garanti Süresi Dolmuş her Marka Beyaz Eşya Servisi Tamiri Tamircisi konusunda hizmet verdiğimiz bazı kombi markaları; Frigidaire, Franke, Sharp, İndesit, Regal, Vestel, Samsung, LG, Ariston, Electrolux, AEG, Profilo, Siemens, Altus, Bosch, Beko, Arçelik, Ariston hotpoint,

Bir Önceki Yazımızda Konusundaki Bursa İndesit Servisi Yazımızı Okumanızı Tavsiye Ederiz.Yorum Yazın

Hiç yorum yazılmamış