Bakım Onarım Çağrı Merkezi

BURSA DAİKİN KOMBİ – KLİMA SERVİSİ

BURSA DAİKİN KOMBİ – KLİMA SERVİSİ

Arıza Kaydı İçin 
444 28 46 
Bursa klima bakım tamir merkezi

Daikin, 1950’li yıllardan beri ısıtma, soğutma ve havalandırmada öncü markalardan birisi olmuştur. Japon asıllı marka, alanında birçok başarıya imza atarak yenilikleri sunmuştur. Daikin markasının sunduğu ürünlerin tarihi 1950’li yılları bulmaktadır. Daikin, dünyanın ilk paket tipi klima ve ısı pompasını üretmiştir. 1960’lı yıllarda ilk multi-split klima sistemini üretmiş bulunmaktadır. 1982 yılında ise VRV klima sistemi gibi birçok yeniliğe öncülük etmiştir. Daikin markası, geniş bir ürün kategorisinde klima ve soğutma ürünleri ve ticari, konutsal ve endüstriyel sistemlerini barındırır.

Enerji ihtiyacı öncelikli ihtiyaçlardan birini teşkil etmektedir. Enerji tüketimi ile gelişmişlik seviyesi birbirleri ile doğrultulu olarak ilerleme göstermektedir. Konutlarda konfor koşullarını getiren ısıtma, soğutma, havalandırma ve aydınlatma gibi sistemler toplam enerji tüketimi içinde büyük yere sahiptir. Konutlardaki enerji kullanımında maliyetin ve enerji tüketiminin minimum seviyeye indirilmesi için izlenilmesi gereken iyi yol tasarım esnasında iklimin dikkate alınmasıdır. Cihazın tasarım süreci, mekanik ısıtma ve soğutma için enerji ihtiyaçlarının önemli oranda ve verimli biçimde azaltılmasını sağlamaktadır. Konutlarda enerji tüketimi için edinilen cihazların seçilmesinde bölgesel iklim özellikleri, konutun ısı yalıtımı, cihazın ortama uygunluğu gibi faktörler göz önünde bulundurulmalıdır. Isıtma ve soğutma sistemlerine bakıldığında, teknolojinin gelişmesi ile birlikte günümüzde konutlarda kullanılan en önemli enerji sistemleri teşkil etmektedir. Isıtma ve soğutma enerji sistemleri konutlarda eşsiz konforu sunmaktadırlar. Sunmuş olunan konforlar: kullanma suyunun ısıtılması, ısıtma sistemi, bina soğutulması ile katı yakıt kullanımına özel kazanların çalışması şeklindedir. Bursa Beko Servisi Osmangazi servisi olarak da her zaman hizmetinizdeyiz. 

Bursa Daikin Kombi Teknik Servisleri


Bursa Daikin kombi bakım tamir servisi
Isıtma ve soğutma sistemlerinin faaliyet göstermesinde hibrit cihazlar, ısı pompaları, yer altı sıcaklığı, yer altı suyu, ortam ısısını ayarlamak için ise yer altı depolama sistemi, fotovoltaik ile havalandırma sistemlerinden etkin biçimde yararlanılmaktadır. Isıtma sistemlerinin elemanlarına baktığımız zaman kombi, kazan, kat kaloriferi, radyatör, bürülor, boyler ve su ısıtıcıları ile karşılaşılmaktadır. Soğutma sistemlerini elemanlarına bakıldığında ise klima, chillerler kondens üniteler, fancoil ve hava koşullandırma sistemleri karşımıza çıkmaktadır. Isıtma ve soğutma sistemlerinin var olma amacı: evlerde, ofislerde, okullarda, hastanelerde ve benzeri kapalı ortamlarda hava koşullarını iyileştirmektir. İç ortam koşullarının iyileştirilmesi hem insan sağlığı hem de ortam kalitesi için gereklidir.

Daikin markasının soğutma ve ısıtma sistemlerine bakıldığında karşımıza kombiler ve klimalar çıkmaktadır. Kombilerin hayatlarımıza girmesi ile hem doğalgaz sobaları, elektrik sobaları ve normal sobalar hem de ekstradan sıcak su elde etmek için başvurulan yöntemler bir araya gelmiş oldu. Bu iki işi yapan cihazın adı da “combine” anlamına gelen “birleşik, bir arada” kelimesinden gelmektedir. Kombiler hem ısınmayı hem de sıcak suyu bir arada sağlayan cihazlardır. Kombileri meydana getiren parçalara bakıldığında: su akış sensörü, elektronik kart, eşanjör, pompa, genleşme tankı, üç yollu vana, brülör, emniyet ventili, ana eşanjör, prosestat ve fandan oluştuğu görülmektedir. Kombi servisi olarak bizi kombi hakkında her konuda arayarak bilgi ce görüş alabilirsiniz. 

Klima cihazları ise insan yaşamını daha rahat ve verimli hale getirmek maksadıyla kapalı ortamların havasını soğutmaya yarayan, ortamın nem dengesini sağlayan, komuta bağlı olarak sıcak hava da sağlayan, toz ve partikülleri filtre eden cihazlardır. Klimaların çalışma prensibine göz atıldığında belirli basınç altında bulunan akışkanın buharlaştırılmasının sağlanması, buhar halinden de tekrar sıvı haline döndürülmesini sağlamaktır. Akışkan madde, basınç yardımıyla gaz haline dönüşür. Bu dönüşüm “faz” adını alır. Klimaların bulundurduğu kimyasal bileşikler buharlaşmayı sağlar. Buharlaşma bobin parçası ile meydana gelmektedir.
Daikin kombi ve klimalarda kimi zaman çeşitli problemler görülebilmektedir. Isıtma ve soğutma cihazlarında karşılaşılan bu problemleri bazen çalışma şeklinden tespit etmek mümkündür. Bazen cihazın vermiş olduğu arıza kodlarından yorumlanmaktadır. Daikin klimalarda karşılaşılan bazı sorunlar, arıza kodları ve sebepleri şu biçimdedir:

Daikin Klima Bakım Onarım Merkezi Bursa 


bursa kombi bakım tamircisi
Klima çalışmıyor: Elektrik kesintisi olmadığından, sigortaların atmadığından emin olunmalıdır. Güç kesicinin kapalı olup olmadığına bakılmalıdır.
Klima çalışırken duruyor: İç ve dış ünitenin hava giriş ve çıkışlarının bloke edilmediğine bakılmalıdır. Hava filtresinin temiz olmadığı durumlarda durma söz konusu olabilir. Bu durumda Daikin klima servisimizle iletişime geçebilirsiniz.

Klima yeterince soğutmuyor: İç ve dış ünitenin hava girişinin engellenmediğinden emin olunmalıdır. Eğer tıkanıklık söz konusu ise performans düşüktür. Hava filtreleri tıkalıysa yine düşük bir verim sergilenir. Kapılar ve pencereler açıksa ya da oda sıcaklığı yüksekse klimadan istenilen sonuç alınamaz.
Klima çalışırken kendiliğinden duruyor: Klimanın zamanlayıcısının açık olmadığından emin olunmalıdır. Uzaktan kumandanın devrede olup olmadığına bakılmalıdır.
U0 hata kodu: Soğutucu akışkanın yetersiz olduğuna işaret eder.
U2 hata kodu: Cihazda aşırı gerilimin meydana geldiğini belirtir.

U4 hata kodu: İç ve dış ünite arasında sinyal iletilmediğini söyler.
Daikin kombilerde karşılaşılan sorunlar, arıza kodları ve sebepleri şöyledir:
10-64 hata kodu: Gaz valfi devresinde sorun meydana geldiğine işaret eder. Bu durumda cihaz resetlenmelidir. Devam etmesi durumunda Daikin kombi servisimize başvurulmalıdır. Klima bakımı Ümraniye servisi olarak da her zaman hizmetinizdeyiz. 

11-66 hata kodu:
Başarısız alevleme olduğunu belirten arıza kodudur.
UA-69 hata kodu: Düşük besleme voltajı problemi olduğunu belirtir. Bu problem Daikin kombi servisimiz tarafından çözülmelidir.
HC-01 hata kodu: Kullanım suyundan alınan verimin oldukça düşük olduğunu belirten hata kodudur. Daikin kombi servisi tarafından çözülmelidir.

Bursa Daikin Kombi Klima Tamir Servisleri 


Bursa Daikin klima bakım tamir servisi
Daikin kombi ve klimalarınızda belirtilen sorunlarla ve arıza kodları ile karşılaşmanız durumunda Bursa Daikin Kombi ve Klima Servisi olarak hizmetinizdeyiz. Daikin kombi ve klimalarınızın tamirini gerçekleştirirken orijinal olan Daikin parçalarını kullanmaktayız. Üstelik değiştirmiş olduğumuz parçalar için bir yıllık garanti belgesini sunmaktayız. Daikin klima ve kombi servisinin yanı sıra Bursa Daikin servisi olarak petek temizleme hizmetini de vermekteyiz. Kombi servisi ile petek temizliği birbirleriyle bağlantılı şekilde çalışan sistemlerdir. Kombi, ısıtılan suyu kalorifer tesisatına göndererek ısınmayı sağlamaktadır. Kombi tarafından gönderilen su, zamanla peteklerde tortulara yol açarak sıcak suyun gerektiği gibi dolaşmasını engellemektedir. Çözüm kaloriferin ayarını yükseltmek değil petek temizliği yaptırarak ısı kalitesini yükseltmektir. Petek temizleme işlemi her iki yılda bir yapılmalıdır. Daikin kombi servisimiz, Daikin kombi tamiri ve bakımıyla birliktr petek temizleme işlemini yıllardır en iyi Daikin servis ustalarıyla, en iyi petek temizleme cihazı ve kimyasallarıyla gerçekleştirmektedir.

Daikin klima ve kombi servisimiz, Daikin kombi ve klimalarda karşılaştığınız bütün problemleri, arızaları gidermek ve bakımını gerçekleştirmek için üstün kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyet göstermekte ve en uygun olan servis ücretlerini talep etmektedir. Bizlere ulaştığınızda Daikin servis ustalarımız aynı gün içinde kombi tamiri, klima tamiri veya petek temizleme işlemi için evinize gelmektedirler. Arıza tespiti sonra sizlere en uygun fiyat garantisiyle servis ücreti sunulur. Hizmet bedelinde anlaşamamanız veya tamir, temizlik ya da bakımdan vazgeçmeniz durumunda arıza tespit ücretinin ödenmesi zorunlu kılınmaktadır. Emeğe saygı göstermek adına almış olduğumuz bir önlemin sonucu olarak Daikin servisimizden hizmet aldığınız takdirde ekstra ücret talep edilmemektedir. Daikin kombi bakım ücretleri içinde her zaman en hesaplı en kaliteli servis garantisi ile hizmetinizdeyiz. 

Bursa Daikin Teknik Servisleri


Bursa Daikin kombi klima teknik servisleri
Daikin kombilerinizin bakımı ve tamirinin yapılması, Daikin klimalarınızın arızasının giderilmesi ve montaj işlerinin yapılması, peteklerinizin temizlenmesi gibi işlemlere ihtiyaç duyduğunuzda en iyi ve kaliteli hizmeti alabileceğinizi Bursa Daikin kombi tamircisi ve Bursa Daikin klima tamircisi olarak bulunmaktayız. Bursa’nın en çok tercih edilen Daikin servisimize nasıl ulaşabilirsiniz?
Daikin kombi ve klima teknik servisimize web sitemiz ya da 444 28 46 servis iletişim telefon numaramızdan ulaşarak en iyi Daikin servis hizmetini alabilirsiniz. Bursa’nın en çok tercih edilen Daikin servisimize ulaştığınızda en kaliteli kombi ve klima hizmetini, en iyi Daikin servis ustalarından almayı garantilemiş olursunuz. İşlerimiz, fiyatlarımız ve diğer sorularınız için bizlere 444 28 46 servis iletişim numaramız ya da web sitemizden ulaşarak detaylı bilgileri alabilirsiniz.Bursa’da BURSA DAİKİN KOMBİ – KLİMA SERVİSİ  Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Osmangazi, Nilüfer, Yıldırım, Gürsu, Kestel, Mudanya, Bursa Çalı, Sırameşeler, Gülbahçe, Koğukçınar, Alemdar, İhsaniye, nilüfer Demirci, Altınşehir, Görükle, Gümüştepe, Soğukkuyu, Hürriyet, Nilüferköy, Bademli, Balat, Bağlarbaşı, Ataevler, Yüzüncü Yıl, Yenibağlar, Yeni Karaman, Karaman, Emek
Hamitler, FSM, Esentepe, Fethiye, Cumhuriyet, Üçevler, Organize, Çamlıca, Nosab, Kükürtlü
Konak, Beşevler


İstanbulda DAİKİN KOMBİ – KLİMA SERVİSİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir. Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

Ankara’da  DAİKİN KOMBİ – KLİMA SERVİSİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler;
Akyurt, Altındağ, Çankaya altus kombi servisi , Etimesgut, Gölbaşı, Keçiören, Mamak, Pursaklar, Sincan, Yenimahalle , 100. Yıl Abidinpaşa, Akdere, Aktepe, Aydınlıkevler, Ayrancı, Ayvalı, Bağlum, Bahçelievler, Balgat
Batıkent, Birlik Mahallesi, Kırkkonaklar, Cebeci, Cevizlidere, Çayyolu, Demetevler, Dikmen, Emek, Eryaman, Esat, Etlik, Gaziosmanpaşa, Güneşevler, Hasköy, Hüseyingazi, İncirli, Karapürçek, Kırkkonaklar, Natoyolu, Ostim, Öveçler, Sanatoryum, Sokullu, Tuzluçayır, Ufuktepe, Ümitköy, Yenimahalle

İzmirde  DAİKİN KOMBİ – KLİMA SERVİS İHizmeti Verdiğimiz Semtler;
Kombi Arızası radyatör petek yıkama için bizi Arayabileceğiniz ilçeler: Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Hatay, Altındağ, Alsancak, Asmaçatı, Bayraklı, Basmane, Balçova, Bornova, Bostanlı, Bozyaka, Buca, Çankaya, konak, Çiğli, Çamdibi, Eşrefpaşa, Evka 1, Evka 2, Evka 3, Ege Kent, İzmir, Gaziemir, Göztepe, Güzelyalı, Gültepe, Gümüşpala, Karataş, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, İşçievleri, Buca, İnciraltı, Konak, Narlıdere, Manavkuyu, Mavişehir, Mithatpaşa, Mimkent, Sarnıç, Osmangazi, Yeşilova, Yeşilyurt, Soğukkuyu, Şirinyer, Üçyol, İzmir tüm semtlerine haftanın 7 hizmet vermekteyiz.

Ayrıca Klima Kombi tamiri için bizi her zaman hizmetin en iyi en uygun fiyatları ücreti sunarak sağlamaktayız.

Antalyada Çamaşır Makinesi Bulaşık Makinesi Tamirci Servisi Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Kepez, Muratpaşa, Alanya, Manavgat, Konyaaltı, Aksu, Döşemealtı, Lara, Kundu, Kepez, Muratpaşa, Hurma, Arapsuyu, Gürsu, Altınkum, Öğretmenevleri, Pınarbaşı, Toros, Uluç, Uncalı, Ahatlı, Dokuma, Meltem, Şarampol, Kızılarık, Varsak, Etiler, Doğu Garajı, Kızıltoprak, Meydan, Muratpaşa, Varlık, Kepez, Şirinyalı, Bahçelievler, Altındağ, Güvenlik, Güzeloba, Kızılsaray, Memurevleri, Güllük, Konuksever, Soğuksu, Dutlubahçe, Zeytinköy, Fener, Kırcami, Örnekköy, Güzeloba, Çağlayan, Barınaklar, Ermenek, Yeşilbahçe, Karşıyaka, Teomanpaşa, Döşemealtı

Kocaeli izmit DAİKİN KOMBİ – KLİMA SERVİSİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Başiskele, Çayırova, Darıca, Derince, Dilovası, Gebze, İzmit, Körfez, Gölcük, Kandıra, Karamürsel, Kartepe

Konyada  DAİKİN KOMBİ – KLİMA SERVİSİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Karatay, Meram, Selçuklu,

Eskişehir DAİKİN KOMBİ – KLİMA SERVİSİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Odunpazarı, Tepebaşı

Adanada DAİKİN KOMBİ – KLİMA SERVİSİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Seyhan, Yüreğir, Çukurova, Sarıçam

Mersinde DAİKİN KOMBİ – KLİMA SERVİSİ  Hizmeti Verdiğimiz Semtler;Tarsus, Toroslar, Akdeniz, Yenişehir, Mezitli, Silifke

Aydın DAİKİN KOMBİ – KLİMA SERVİSİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Aydın Kuşadası, Söke, Nazilli

Muğlada  DAİKİN KOMBİ – KLİMA SERVİSİHizmeti Verdiğimiz Semtler; Muğla Marmaris, Fethiye, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Bodrum,
Balıkesir Ayvalı, Bölgelerinde Beyaz Eşya ve Klima Kombi ve Televizyon Ustalarımız Vardır.

Bursa BURSA DAİKİN KOMBİ – KLİMA SERVİSİ Hizmeti verdiğimiz bazı klima markaları; Panasonic, LG, Vaillant, Buderus, Midea, Bosch, Altus, Beko, York Alarko, Toshiba, Daikin, Mitsubishi, Demirdöküm, Vestel, Arçelik, Seg, İklimsa, Galanz, Hitachi, Cartel, Contek, Electric Blyss, General, Sunny Sanyo, Regal, Fujitsu, Sigma, Sharp, Profilo, Samsung

Garanti Süresi dolmuş tamiri bakımını yaptığımız kombi markaları; Eca, Lambert, Opex, Beretta, Protherm, Altus, Beko, Arçelik, Auer, Alarko, Baxi, Fellini, Ariston, Ferroli, İmmergas, Viessmann, Vaillant, Bosch, Demirdöküm, Baymak, Buderus

Garanti Süresi Dolmuş her Marka Beyaz Eşya Servisi Tamiri Tamircisi konusunda hizmet verdiğimiz bazı kombi markaları; Frigidaire, Franke, Sharp, İndesit, Regal, Vestel, Samsung, LG, Ariston, Electrolux, AEG, Profilo, Siemens, Altus, Bosch, Beko, Arçelik, Ariston hotpoint,

Bir Önceki Yazımızda Konusundaki Çamaşır makinesi bulaşık makinesi tamircisi Yazımızı Okumanızı Tavsiye Ederiz.
Yorum Yazın

Hiç yorum yazılmamış