Bakım Onarım Çağrı Merkezi

BURSA KOMBİ BAKIMI – TAMİRİ VE ARIZA SERVİSİ

BURSA KOMBİ BAKIMI – TAMİRİ VE ARIZA SERVİSİ

Arıza Kaydı İçin

444 28 46 


bursa kombi bakım servisi
Doğalgaz, başlıca bileşeni metan gaz olan hidrokarbon gazlarından oluşmuş, genellikle petrol yataklarında ham petrolle birlikte bulunan, yakıt olarak kullanılan gazdır. Diğer yakıt türlerine göre doğalgaz, çevre dostudur ve kullanımı kolaydır. Doğalgazın kullanımı doğalgaz sobalarında ve kombilerde olmaktadır. Doğalgaz sobalarındaki kullanım ısınma için elverişli olsa da sıcak suyu sağlamak için ilaveten bir çaba gerekmektedir. Kombi cihazları ise bu iki işi birlikte gerçekleştirerek iş gücünden ve enerjiden tasarrufu sağlamaktadır. Kombi cihazları, konutların ısıtmasını ve sıcak su ihtiyacını birlikte karşılayan cihazlardır.

Kombileri meydana getiren parçalara bakıldığında: su akış sensörü, elektronik kart, eşanjör, pompa, genleşme tankı, üç yollu vana, brülör, emniyet ventili, ana eşanjör, prosestat ve fandan oluştuğu görülmektedir. Kombilerin çalışma prensiplerine baktığımızda basitçe şu bilgileri edinmekteyiz: kombilerin içinde bulunan eşanjör adı verilen parça soğuk suyun ısıtılmasını sağlar. Isınan su sirkülasyon pompası denilen parça sayesinde sıcak su ya da kalorifer tesisatına ısı olarak gönderilir. Soğuk suyun ısıtılması ile tesisata gönderilmesi; sıcaklığını kaybeden suyun yeniden ısınması için alınması şeklinde bir döngüyü izlemektedir.

Kombiler yanma şekillerine göre iki sınıfa ayrılmaktadırlar. Bunlar, yoğuşmalı ve konvansiyonel kombilerdir. Konvansiyonel tip kombiler yanan gazın direkt dışarı atılması sistemiyle çalışır.
En yaygın olarak kullanılmakta olan kombi tipidir. Yoğuşmalı kombiler ise yanan gazı direkt tahliye etmeyerek bu gazın sıcaklığından yararlanmaktadır. Yakıt tasarrufu için ideal bir tip olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Yoğuşmalı kombiler, su buharının ısısından yararlanmaya elverişli olmaları sebebiyle enerji tasarrufu açısından daha verimlidirler. Bu verimin faturalara yansıması ile bir yıl gibi bir süreye erişmektedir. Kombi eşanjörleri iki çeşitlidir: tek ve çift eşanjör.

KOMBİ BAKIM FİYATLARI BURSA


bursa kombi bakım fiyatları
Tek eşanjöre sahip olan kombiler, şebeke suyunu direkt alarak bir eşanjörden geçirip ısıtırlar. Fiyatları çift eşanjörlü kombilere göre daha uygundur. Tek eşanjörlü kombilerin şebeke suyu direkt alıp kalorifer tesisatı ve sıcak su kullanımı sağlamak için ısıtması zamanla kireçlenme riskini taşımaktadır. Kireçlenmeye karşı korumasız olmaları durumunda kullanım ömürleri kısa olabilmektedir. Çift eşanjörlü kombiler ise sıcak su ihtiyacı için sağlanan suyu ve peteklere gönderilecek suyu ayrı bölmelerde ısıtır. Bu çalışma şekli sayesinde şebeke suyunun sürekli girişi engellenir ve kireçlenmeye karşı daha dayanıklı olmaktadır.

Kombi üreten firmalara göz attığımızda karşımıza şu markalar çıkmaktadır: Demirdöküm kombi, Vaillant kombi, ECA kombi, Baymak kombi, Buderus kombi, Bosch kombi, Viessman kombi, Ariston kombi, Airfel kombi, Alarko kombi, Protherm kombi, Arçelik kombi, İmmergas kombi, Ferroli kombi, Lambert kombi, Beko kombi, Daikin kombi ve benzeri markalar faaliyet göstermektedir.

Kombi cihazlarının kullanımında zaman zaman problemlerle karşılaşılmaktadır. Bu problemler nelerdir? Kombiler, altyapıdan kaynaklanan sorunlardan etkilenebilirler. Düşük voltaj, yetersiz su beslemesi, şebeke suyunun kalitesiz olması ve kireçlenmeye yol açması bu duruma örnektir. Kullanıcı hatalı sorunlar ise kombinin uygun sıcaklıkta kullanılmaması, kombi bakımının yapılması için arıza vermesinin beklenilmesi, petek temizliğinin hiç yaptırılmamış olmasıyla performans düşüklüğüne yol açmak gibi faktörlerden meydana gelmektedir. Kombinizin çalışma performansının iyileştirilmesi, enerji tasarrufunun sağlanması ve kullanım ömrünün uzatılması için kombilerinize düzenli olarak bakım yaptırılmalı ve petek temizleme hizmeti alınmalıdır. Bu durumda Bursa Kombi Servisi olarak yılların tecrübesi ile servis vermekteyiz. Bursa Kombi Servisi olarak bize başvurduğunuzda kombilerinizin bakımını nasıl gerçekleştirmekteyiz?

KOMBİ TESİSAT TEMİZLEME FİRMALARI BURSAkombi arıza telefonu bursa
Kombi servisimize başvurduğunuzda öncelikle kombinin güç beslemesini ve gaz vanasını kapatmaktayız. Sızdırmazlık kontrolünü yapmaktayız. Daha sonra cihazın ana eşanjörünü temizlemekteyiz. Eşanjör suyun ısıtılmasının gerçekleştirildiği yerdir. Bu yüzden, eşanjör parçasının temiz kalması önem arz etmektedir. Daha sonra yanma hücresinin temizliği, fan temizliği (hermetik tip ise) ve venturi temizliğini yapmaktayız. Su ve gaz devrelerinde bir problem olup olmadığından emin olmaktayız. Daha sonra bacanın kontrolünü yapmaktayız. Bacalı olan kombi modellerinde bacanın güvenli olduğundan emin olunması kritiktir. Bacanın atık gazı, kötü hava koşullarında geri tepmesi zehirlenme riskini doğurmaktadır. Bu yüzden bacalı modellerde güvenli biçimde kullanıyor olduğunuzdan emin olmaktayız. Bursa ECA servisi olarak ta tüm ECA kombi bakım tamirleri için bizi her zaman arayabilirsiniz. 

Daha sonra kombinin alevleme işlemini yapan brülörü temizlemekte ve gaz tesisatının sızdırmalık kontrolünü gerçekleştirmekteyiz. Hermetik kombilerde fanın çalışma hızı ve şekli, sensörlerin kontrolü ve gaz ayarının kontrolünü yapmaktayız. Gaz ayarının düşük ya da yüksek olması her iki şekilde de işinize yaramayacaktır. Daha sonra eşanjör parçasını yıkayarak elektronik parçaların da kontrolünü gerçekleştirerek kombi bakımını sonlandırmaktayız. Bakım işlemi bittikten sonra gaz vanaları açılmaktadır ve kombi çalışır biçimde teslim edilmektedir.

KOMBİ BAKIM TAMİR SERVİSLERİ BURSAkombi klima bakım servisi
Petek temizleme hizmetini almak istediğiniz zaman yılların tecrübesi ile kombi bakımı ile doğrultulu olarak bu işlemi servis ustalarımız ile gerçekleştirmekteyiz. Petek temizleme işleminde petek temizleme cihazını kullanmakta ve peteklerinizin plastik borularındaki oluşumları arındırmaktayız. Bu işlem sırasında bakır olan borulara dokunulmaması gerekmektedir. Aynı zamanda petek temizleme makinesinin basıncı da kalorifer tesisatına uygun olmalıdır. Bu işlem sırasında petekler yerlerinden sökülmemelidir. Aksi takdirde çürüme sorunu ile karşılaşılmaktadır. Petek radyatör temizleme işlemi her iki senede bir kere yaptırılmalıdır. Bu işlem gerçekleştirilirken eviniz kirlenmemektedir ve maksimum olarak iki saatinizi almaktadır. Petek temizleme hizmeti, kombi bakımı ile birlikte alındığı zaman servis ücretleri çok daha uygun olmaktadır.

Bursa kombi servisimize 444 28 46 servis iletişim telefon numaramızdan ya da web sitemizden iletişime geçtiğinizde kombi tamiri, kombi bakımı ya da petek temizlemede en iyisine ulaşmış olursunuz. Bize ulaştığınızda hızlı bir biçimde arıza kaydı oluşturularak aynı gün içinde servis ustalarına iletilir. Arıza kaydı oluşturulduktan sonra cihazınızın garantisinin olup olmadığı, almak istediğiniz hizmetin niteliği ve cihazın markası gibi sorular yöneltmekteyiz. Arıza kaydını servis ustalarımıza aktararak gün içinde hizmet sunulmasını sağlamaktayız. Kombilerinizin tamirini ya da bakımını yaparken arızalı olan parçaları orijinal parçalarıyla değiştirmekteyiz.

BURSA KOMBİ KART TAMİR BAKIM SERVİSİkombi kart tamir servisi
Değiştirdiğimiz parçalara bir yıl süreyle garanti belgesini vermekteyiz. Kombi tamirinde ve petek temizlemede yılların deneyimine sahip olmanın ve orijinal parçalar kullanmanın güvenini taşımaktayız. Servis ustalarımız her kombi markasının ve her kombi türünün tamirini, bakım ve onarımını gerçekleştirebilmektedirler. Bu yüzden kombinizin sahip olduğu marka bizler için zorluk yaratmamaktadır. Kombi servis ustalarımız cihazınızı gördüğünde işleminizin türüne göre arıza tespitini gerçekleştirmektedir.

Arıza tespiti yapıldıktan sonra sizlere mümkün olan en ucuz kombi servis ve petek temizleme fiyatı sunulmaktadır. Sunulan servis ücretinde anlaşılması durumunda, en iyi kombi servisi ustalarından en iyi ve en kaliteli hizmeti, en kısa sürede almayı garantilemiş olursunuz. Size sunulan hizmet bedelinde anlaşmazlıklar yaşanması ya da bakım ve onarım işleminden vazgeçilmesi durumunda ise arıza tespit ücretinin ödenmesi iş etiği açısından zorunlu olmaktadır.

Demirdöküm kombi servisi, Vaillant kombi servisi, ECA kombi servisi, Baymak kombi servisi, Buderus kombi servisi, Bosch kombi servisi, Viessmann kombi servisi, Ariston kombi servisi, Airfel kombi servisi, Alarko kombi servisi, Daikin kombi servisi, İmmergas kombi servisi için arama yapabilirsiniz. Bu gibi hizmetleri aradığınızda 444 28 46 servis numaramızdan ya da web sitemizden iletişime geçerek Bursa’nın en çok tavsiye edilen kombi servisine ulaşabilir ve detaylı fiyat bilgilerini alabilirsiniz.Bursa’da KOMBİ BAKIMI – TAMİRİ VE ARIZA SERVİSİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Osmangazi, Nilüfer, Yıldırım, Gürsu, Kestel, Mudanya, Bursa Çalı, Sırameşeler, Gülbahçe, Koğukçınar, Alemdar, İhsaniye, nilüfer Demirci, Altınşehir, Görükle, Gümüştepe, Soğukkuyu, Hürriyet, Nilüferköy, Bademli, Balat, Bağlarbaşı, Ataevler, Yüzüncü Yıl, Yenibağlar, Yeni Karaman, Karaman, Emek
Hamitler, FSM, Esentepe, Fethiye, Cumhuriyet, Üçevler, Organize, Çamlıca, Nosab, Kükürtlü
Konak, Beşevler


İstanbulda KOMBİ BAKIMI – TAMİRİ VE ARIZA SERVİSİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir. Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

Ankara’da KOMBİ BAKIMI – TAMİRİ VE ARIZA SERVİSİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Akyurt, Altındağ, Çankaya altus kombi servisi , Etimesgut, Gölbaşı, Keçiören, Mamak, Pursaklar, Sincan, Yenimahalle , 100. Yıl Abidinpaşa, Akdere, Aktepe, Aydınlıkevler, Ayrancı, Ayvalı, Bağlum, Bahçelievler, Balgat
Batıkent, Birlik Mahallesi, Kırkkonaklar, Cebeci, Cevizlidere, Çayyolu, Demetevler, Dikmen, Emek, Eryaman, Esat, Etlik, Gaziosmanpaşa, Güneşevler, Hasköy, Hüseyingazi, İncirli, Karapürçek, Kırkkonaklar, Natoyolu, Ostim, Öveçler, Sanatoryum, Sokullu, Tuzluçayır, Ufuktepe, Ümitköy, Yenimahalle

İzmirde KOMBİ BAKIMI – TAMİRİ VE ARIZA SERVİSİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Kombi Arızası radyatör petek yıkama için bizi Arayabileceğiniz ilçeler: Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Hatay, Altındağ, Alsancak, Asmaçatı, Bayraklı, Basmane, Balçova, Bornova, Bostanlı, Bozyaka, Buca, Çankaya, konak, Çiğli, Çamdibi, Eşrefpaşa, Evka 1, Evka 2, Evka 3, Ege Kent, İzmir, Gaziemir, Göztepe, Güzelyalı, Gültepe, Gümüşpala, Karataş, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, İşçievleri, Buca, İnciraltı, Konak, Narlıdere, Manavkuyu, Mavişehir, Mithatpaşa, Mimkent, Sarnıç, Osmangazi, Yeşilova, Yeşilyurt, Soğukkuyu, Şirinyer, Üçyol, İzmir tüm semtlerine haftanın 7 hizmet vermekteyiz.

Ayrıca Klima tamiri servisi için bizi her zaman hizmetin en iyi en uygun fiyatları ücreti sunarak sağlamaktayız.

Antalyada KOMBİ BAKIMI – TAMİRİ VE ARIZA SERVİSİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Kepez, Muratpaşa, Alanya, Manavgat, Konyaaltı, Aksu, Döşemealtı, Lara, Kundu, Kepez, Muratpaşa, Hurma, Arapsuyu, Gürsu, Altınkum, Öğretmenevleri, Pınarbaşı, Toros, Uluç, Uncalı, Ahatlı, Dokuma, Meltem, Şarampol, Kızılarık, Varsak, Etiler, Doğu Garajı, Kızıltoprak, Meydan, Muratpaşa, Varlık, Kepez, Şirinyalı, Bahçelievler, Altındağ, Güvenlik, Güzeloba, Kızılsaray, Memurevleri, Güllük, Konuksever, Soğuksu, Dutlubahçe, Zeytinköy, Fener, Kırcami, Örnekköy, Güzeloba, Çağlayan, Barınaklar, Ermenek, Yeşilbahçe, Karşıyaka, Teomanpaşa, Döşemealtı

Kocaeli izmit KOMBİ BAKIMI – TAMİRİ VE ARIZA SERVİSİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Başiskele, Çayırova, Darıca, Derince, Dilovası, Gebze, İzmit, Körfez, Gölcük, Kandıra, Karamürsel, Kartepe

Konyada KOMBİ BAKIMI – TAMİRİ VE ARIZA SERVİSİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Karatay, Meram, Selçuklu,

Eskişehir KOMBİ BAKIMI – TAMİRİ VE ARIZA SERVİSİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler;
Odunpazarı, Tepebaşı

Adanada KOMBİ BAKIMI – TAMİRİ VE ARIZA SERVİSİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Seyhan, Yüreğir, Çukurova, Sarıçam

Mersinde KOMBİ BAKIMI – TAMİRİ VE ARIZA SERVİSİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler;
Tarsus, Toroslar, Akdeniz, Yenişehir, Mezitli, Silifke

Aydın KOMBİ BAKIMI – TAMİRİ VE ARIZA SERVİSİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Aydın Kuşadası, Söke, Nazilli

Muğlada KOMBİ BAKIMI – TAMİRİ VE ARIZA SERVİSİ Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Muğla Marmaris, Fethiye, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Bodrum,
Balıkesir Ayvalı, Bölgelerinde Beyaz Eşya ve Klima Kombi ve Televizyon Ustalarımız Vardır.

Bursa KOMBİ BAKIMI – TAMİRİ VE ARIZA SERVİSİ Hizmeti verdiğimiz bazı klima markaları; Panasonic, LG, Vaillant, Buderus, Midea, Bosch, Altus, Beko, York Alarko, Toshiba, Daikin, Mitsubishi, Demirdöküm, Vestel, Arçelik, Seg, İklimsa, Galanz, Hitachi, Cartel, Contek, Electric Blyss, General, Sunny Sanyo, Regal, Fujitsu, Sigma, Sharp, Profilo, Samsung

Garanti Süresi dolmuş tamiri bakımını yaptığımız kombi markaları; Eca, Lambert, Opex, Beretta, Protherm, Altus, Beko, Arçelik, Auer, Alarko, Baxi, Fellini, Ariston, Ferroli, İmmergas, Viessmann, Vaillant, Bosch, Demirdöküm, Baymak, Buderus

Garanti Süresi Dolmuş her Marka Beyaz Eşya Servisi Tamiri Tamircisi konusunda hizmet verdiğimiz bazı kombi markaları;
Frigidaire, Franke, Sharp, İndesit, Regal, Vestel, Samsung, LG, Ariston, Electrolux, AEG, Profilo, Siemens, Altus, Bosch, Beko, Arçelik, Ariston hotpoint,

Bir Önceki Yazımızda Konusundaki Bursa Klima servisleri Yazımızı Okumanızı Tavsiye Ederiz.
Yorum Yazın

Hiç yorum yazılmamış